Wczytuję dane...

Witamina B

Witamina B complex

Niedobór witamin w organizmie może prowadzić do wielu schorzeń, które potem skrupulatnie zaleczamy u specjalistów, eliminując skutki, a nie przyczynę. Nie bez powodu mówi się, że podstawą zdrowego życia jest dobrze skomponowana dieta, bogata w niezbędne składniki odżywcze. Wiele witamin, w tym te z grupy B, należy dostarczać regularnie z pożywieniem, ponieważ nie są one magazynowane. Co zrobić, jeśli pokarm, który przyjmujemy, jest niewystarczający, aby utrzymać organizm w harmonii? Jak zniwelować skutki niedoborów?

Suplementacja — B complex, czy pojedyncza witamina?

Jeśli czujesz, że Twoje złe samopoczucie może mieć związek z niewystarczającą podażą witamin z grupy B, warto sięgnąć po suplementy. Żeby dobrze określić dawkę i czas przyjmowania preparatu, możesz wykonać badania, które wskażą poziom niedoboru. W przypadku braku konkretnej witaminy nie jest konieczne przyjmowanie vitaminum B compositum, czyli suplementu zawierającego wszystkie lub większość witamin z grupy B — wystarczy zadbać o uzupełnienie konkretnego związku.

Objawy niedoboru witamin z grupy B

Do najczęściej suplementowanych związków chemicznych z grupy B należą:

  • kwas foliowy (B9) — niedobór prowadzi do zaburzeń układu krążenia;
  • biotyna (B7) — skutkiem niedoboru może być osłabienie, wypadanie włosów, brak apetytu, suchość skóry, a także nadmierne zmęczenie;
  • witamina B6 — jej niedostateczna podaż wywołuje drżenie rąk, apatię, podatność na infekcje oraz problemy skórne,
  • witamina B3 — niedobór tego związku prowadzi do poważnej choroby skóry oraz stanów zapalnych w jamie ustnej,
  • witamina B1— przedłużający się brak odpowiedniej ilości witaminy B1 w organizmie może skutkować śpiączką.

Zachęcamy do skorzystania z oferty i składania zamówień na wysokiej jakości preparaty witaminowe!

41
Wyświetl po