Wczytuję dane...

Witamina C

Myvita — witamina C w służbie dla zdrowia

Witamina C to jeden z najważniejszych związków chemicznych, który powinniśmy dostarczać organizmowi. Bierze udział w wielu procesach, niezbędnych do utrzymania ciała w stanie homeostazy. Choć mitem jest, że jej główną zaletą jest skrócenie objawów chorobowych w trakcie infekcji wirusowej, jej niedobór może prowadzić do obniżenia odporności. Ponieważ człowiek, w odróżnieniu od wielu roślin czy zwierząt, nie potrafi samodzielnie produkować witaminy C, jej podaż wraz z pożywieniem jest niezwykle istotna. Warto wprowadzić do diety takie produkty jak acerola, brokuły, cytrusy, truskawki, czarna porzeczka, natka pietruszki czy papryka. Wśród suplementów z witaminą C polecamy produkty sprawdzonych producentów — Myvita oraz Solgar.

W jakich procesach bierze udział witamina C?

Skoro naukowcy udowodnili, że suplementacja witaminy C nie przyspiesza walki z przeziębieniem, to dlaczego jest aż tak ważna? Bez kwasu L-askorbinowego niemożliwa byłaby synteza kolagenu, szybkie gojenie się ran, skóra wysychałaby, a organizm bardzo szybko przeszedł procesy starzenia. Witamina C wspomaga również aktywację enzymów oraz wpływa na stabilizowanie ludzkiej psychiki. Przeciwdziała stanom zapalnym w jamie ustnej i rozwojowi próchnicy. Niedobór tego związku prowadzi do szkorbutu, a także osłabienia naczyń krwionośnych.

Suplementacja witaminy C

Jeśli cierpisz na brak odpowiedniej ilości witaminy C w organizmie, warto skorzystać z suplementacji. Badania wykazały, że najlepsze wchłanianie gwarantuje kwas L-askorbinowy pochodzenia naturalnego, choć syntetycznie pozyskany również spełnia swoje zadanie. Do najbardziej sprawdzonych produktów należy SolgarWitamina C oraz Myvita. Chociaż nadmiar witaminy C jest wydalany z organizmu wraz z moczem, nieprawdą jest, że nie można jej przedawkować. Znaczne przekroczenie dawki dobowej może skutkować nudnościami oraz pogorszeniem samopoczucia. Z dawek wyższych niż 500 mg na dobę powinny zrezygnować osoby cierpiące na kamicę nerkową.

Jeśli szukasz witaminy C o sprawdzonym, skutecznym działaniu, skorzystaj z oferty naszych suplementów witaminowych!

52
Wyświetl po